Startfält 2017

1. Ronnie Dannebrant  Söderhamn  Baja 27  525 Efi

Baja272

2.Dennis Johannesson Bålsta Cigarette Top Gun 38.  2 x 525 Whipple Supercharge  1800hk

TopGun GT800

 

 

 

 

3.Peter Ojanperä Björneborg  Baja 29   2x 454 Mag mpi

Ojanpä17

 

 

4.Jörgen Söederholm  Söderhamn  Baja 27  454 Mercury

j.söderholm17

 

 

5. Ingemar Eriksson  Mockfjärd  Nimo 27 Offshore   Mercuiser 496 HO

nimo500

 

 

6.Christer Kempe Nyköping  Garetta 24 Mercrusier 454

kempe750

 

 

7.Karl Drakos  Ludvika  Shaparral 30  2x0454

Drakos17

 

 

 

8.Jocke Hansson Borlänge Chris Craft Fittipaldi   2 x 454 900hk

Fittipaldi17

 

 

9.Anders Eldh  Gävle  Cigarette Bullet  2x 598 Dart

eldh17

 

 

10.Johan Persson  Borlänge  Checkmate 229 509 Chev

J Persson

 

 

11.Master Boat Grupp 1 Mette Brandt Bjerknaes   Fart +230km/t   Youtub 

F1BåtMette1

 

 

12.Micke Hansson  Tyresö  Fountain 32  2x 502 Mercruiser

 

                      m.hansson17

 

 

13.Johnny Larsson Borlänge Pantera 24 Mercrusier 496 HO

J.Larsson17

 

 

14.Mikael Hedberg Formula 312  2x 502Efi 1150 hk    " Master Boat Grupp 2 "

Formula flygjpg

 

 

15.Magnus Andergren Växsjö  Arrow 830   496 Mercruiser

andergren17

 

 

16.Jan Persson Täby  Formula 29 2x377 Scorpion.

Täby Tarzan17

 

 

17.Larsa Jansson Fagersta Formula  35  2x 500Efi. 1000hk       Reserv MasterBoat

larsa35

 

 

18.Sanne Jansson Gustafsberg Magic Wizard 29  Mercrusier 700  hk: Så det räcker

sannejansson1

 

 

19. Per Bäckström Kristinehamn Donzi 35ZR 2x 600Csi.   hk 1200

Donzi35ZR

 

 

20.Stig Palne'r Sigtuna  Scarab 29  Mercrusier 502

                                                     Scarabb 29

 

 

 

 

21.Tommy Sahle'n   Öregrund   Speedster 24    Mercrusier 454

SAHLEN 500

 

 

22.Jonas "Biffen" Andersson Formula 38    2x 520 Efi

FORMULA38 500

 

 

23.Patrik Sundberg  Trosa   Powertech 32   Cheva 511

P.Sundberg17

 

 

24. Kalle Hammarstrand Ludvika  Fountain 29  Mercury  525 EFI

 ludvika500

 

 

25.Marcus Boije Trosa  Magnum 28  Mercury Racing 700Sci 

M.Boije17

 

 

26. Lars-erik Brodin Rigt By Vikarbyn  Scarab 29  2x 350Cui  

2

 

 

 

27.Jonas Lindström  Uppsala   Activator 27  Army / Navy    Motor från: PERFORMANCE MARIN

ActivatorExt500

 

 

 

 

28. Keimo Ryyti  Smedjebacken  540 Cui  hk900+

 keimo500

 

 

 

29.Helmich Hillen Holland   Checkmate 27  Mercury BB 

Hollandd

 

 

 

 

30. Per Ek Sundborn Cigarette Bullet 31  2 x Mercury Racing

Black P

 

 

31. Jens Ernflo  Johanneshov  Wellcraft Scarab Panthera 30  496 600hk

ernflo17 

32. Team  Audiopipemarine.se Sigtuna   Scarab 29 Thunder 9,6L 735 hk   Hemsida här 

Audiopipe Scara500b

 

33.Team Flygande Värnen  Kristinehamn IMP 31 Elegamza  2x Big Block HK +ikanten

nicke

 

34. Björn Johansson Lidköping Formula 35 2 X 500Efi 

 björn J 17

 

 

35. _________ Ledig Plats__________

Hans-Allan Eliasson Skater32    Keith Eickert 540 Whippels X 2   (GRYMT i den båten)

Under Renovering Lämnat WO    

Hans allan

 

 

36.  Janne "Masen" Holmqvist  Falun Cigarette Gladiator 36  2x Zul 750  

 Janne Gladiator700

 

 

37.  _______  Ledig Plats________ 

 

 

 

38.Stefan Verdi Argo 22 

Argo 22

 

 

39.Lars Bäck Hedemora  Cigarette 35 Cafe Race 2x 502 Procharger, 

 Cafe 35

 

 

40. Carl-Fredrik Söderberg Täby  Cigarette TopGun  Unlimited 39 2x1075SCi  "En liten film"

Topgun 38 17

 

 

41. Christoffer Lundgren Kristinehamn  Fountain 42  2X 500EFI

LundgrenFlyg700

 

 

 

42.Jocke Andersson Öregrund  Scarab 26    BB 454

Jocke 17

                                     

43. Andreas Löf Kristinehamn  Donzi 38 ZR    2 x700SCi.

Löf 17

 

 

44.Mattias Jonsson  Sanviken  Baja Boss 272   Mercury Racing 509

mattias

 

 

 

45 Magnus Landell  Sandviken Scarab AVS 33  2x Mercury Racing  HP500

 landell ny 800

                                         

46.Roger Norberg  Falun   Activator 27  502 

R.Norberg 17

 

 

47.Andreas Wiberg  Åkersberga  Magnum 27 

Kan vara wo.

 Wiberg 17

 

 

48.Mattias Åhrman .  Formula Factory 1 Race Edition   Chifs 750 EFI 

Formula 29 edi500

 

49. Team Jollen Granström Sey Ray Pachanga 22    496Emil

 

 

50. Robert Ågren Fagersta Baja 260 Mercury 525EFI

Fagerstabaja

 

 

51. Nicol Jokiniemi Söderbärke  Sunsation 288SS      Supercharger 496 Mercruiser

Sunsation28ss

 

 

52. AdamRasmussen Västerås  Cigarette Top Gun 38 2 X Performance Marin.

                                         bild saknas 

 

 

53.  " Boffen " Falun  Sonic  31SS   2 x 496 HO  840hk

boffen500

 

 

54. Anders Karlsson Trosa Sonic 28   Diesel 500hk

                                                              bild saknas

 

 

55. Bengn  Johansson "Team Power Boat Weekend"   Cigarette Top Gun 38 2 x600   "PBW 2017

Kan vara WO

PBW500

 

 

56. Samuel Pettersson Sandviken  Chris Craft  Stinger 222  Mercruiser 454

S.Pettersson 17

 

 

57.Niklas Karlsson  Vallentuna    Sb 383  

bild saknas

 

 

 

58.  " Team Atlantica" Båt: Apache 41" Warhorse Motorer: 2x572 1750hk Mercury "Klicka för film"

         Filmer är före omlack, Meriter: World Champion Super Boat Winner 1990.1991.1993.1997.1998

            Den mest framgångs rika Apachen som har tävlat kommer att besöka Smedjebackens Poker Run 2017.

Apach41ny17

 

 

59.  B-Å Eriksson Borlänge   Baja    2 x 496 HO 

Eriksson

 

60.Tommy Albinsson Falun  Wellcraft Excalibur 42  2 X 454 

Excalibur 500

 

 

61.Anders Rönngren Ludvika  Sey Ray Pachanga 32  2 x 496 HO  850 hk                    Rönngren 17 

 

 

62. Ulf Stoor   Baja 35 Outlow    2x 600 Sci    Vinnar av  "People's Shoice 2016"  

Baja 35

 

 

63. Peter Hallbom Falun  Runna Craft 32  Scania DI 12 Turbocharged 12L 800hk 

Runnar Craft 17

 

 

64.  ................................................... LEDIG PLATS ................................................................

Frank Andersson Baja 35 Lycky 7's     2 x 600 Sci 

Baja7s kopia

 

65.Robert Engberg Falun  Sting Ray 230 SX  Mercruiser 496 HO

Stingray230 17 

 

 

66. Johan Pers Falun  Baja  496 HO 

Baja 17

 

 

67. Ludde Almqvist  Nykvarn  Formula 311    2 x 454  

formula sr 1

 

68 Staffan Ohlsson Wiksberg  Pachanga 27  454

Pachanga 27

 

69.Anders Hellström  Kristinehamn  Nimbus 22 Volvo Penta 300

nimbus

 

70.  Fredrik Risvall  Bat Boat V24       Scorpion 377 

fredrikbat500

 

 

Stoppar här sen får vi se om det kommer återbud eller nått exrapublik vänligt. 

 

Copyright © 2015, GP&MH. All Rights Reserved.